Endüstriyel Garaj Kapıları fonksiyonel kullanımı açısından genellikle geniş alanlara sahip mekânlarda tercih edilir.  Yüksek performans gerektiren hacmi büyük alanlarda; Fabrika, Depo, Antrepo, Büyük Hacimli tesisler, askeri tesisler, otoparklar, galeriler, atölyeler, imalathaneler ve giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu depolama alanları gibi yüksek performans gerektiren birçok alanda yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.  Endüstriyel garaj kapıları sarmal şekilde tasarlanmıştır, aşağıdan yukarıya doğru üst kısmı rulo halinde toplanmaktadır. Eğer kiriş mevcut ise kiriş arkasına veya kirişin alnına yer işgal edilmeden montaj yapılmaktadır ve kapı açıklığı net olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kullanım alanına göre servis kapısı veya penceresi eklenerek kullanımı daha verimli hale getirilebilir.

Yoğunluğun ve hızlı trafik akışının olduğu büyük çaptaki tesislerin giriş ve çıkış kontrollerini sağlamada tercih sırasında ilk yeri alan Endüstriyel Garaj Kapıları,  poliüretan dolgulu, çelik ya da alüminyum kaplı,  emniyetli, görüş özelliği sunan, ısı ve toz yalıtımı sağlayan bir sistemdir. İklim şartlarının doğurabileceği yağmur, fırtına, kar, aşırı sıcak vb etkenlerden koruma sağlarken, ses yalıtımında da oldukça etkilidir. Sarmal kapının gövdesini oluşturan çift cidarı sayesinde esneme ve rüzgar dayanımı üst seviyeye taşınmıştır. Yine çift cidarı sayesinde ısı ve ses izolasyonu en yüksek seviyede sağlanmaktadır.   İstenilen boyutta ve renkte uygulanabilen sistem, görsel olarak mimari yapıya uygundur.

İstenilen her türlü Motor otomasyon sistemi ile desteklenebilen Endüstriyel Garaj Kapısı sistemleri metal kütle dedektörü, fotosel sistemi, Şifreli, kartlı,  butonlu vb sistemlerle, araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlar. Otomatik fotoselli kapılar, radarlarının bir cisim hareketi algıladığında açılması ve ayarlanabilir kısa süre içinde kapanması özelliğiyle insan ve araç giriş çıkış sirkülâsyonu yoğun olan işletmelerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra halat kopma ve yay kırılma emniyet sistemi ile de kapıda maksimum kullanım güvenliği mevcuttur. Elektrikle çalışan sistem Otomasyon, enerji kesintisine uğradığı zaman manuel olarak kontrol edilebilir. Böylece elektrik kesintisi yaşanılan durumlarda mağduriyet yaşanmaz.

Bütün bunların bir araya gelmesi ile Endüstriyel Garaj Kapıları Uzun ömürlü, kullanımı pratik bir sistem olması, güvenlik, yalıtım ve estetik açısından beklentiyi karşılayan bir sistem olması ile,  son yılların en çok tercih edilen kapı sistemlerin başında gelmektedir.

AKLINIZA TAKILAN BİR SORU MU VAR? HEMEN ARAYIN