Kollu Bariyer Sistemleri giriş ve çıkışın kontrol edilmek istendiği alanlarda kullanılabilir. Özellikle otopark girişlerinde uygun maliyeti ve kolay kullanımı ile sıkça tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir. Farklı tipteki çeşitleriyle otopark sistemleri otomasyonunda, site kapı bariyeri, garaj bariyeri, güvenlik bariyeri olarak güvenlik sistemlerinin bir parçası halinde kullanılmaktadır.

Kollu bariyer sistemleri, üzerinde alüminyum, plastik ya da tahtadan yapılmış bir kol bulunan bariyerlerdir. İçinde bulunan motor, dişli ya da hidrolik bu kolu doksan derece yukarı kaldırarak araç geçişine izin verir, yine bu kolu aşağı indirerek araç geçişini engeller. Kolun hareketini yumuşatmak ve kollu bariyer motor dişlisine zarar gelmemesi içi kollu bariyerin içinde bir yay mekanizması vardır. Bu yay kolun ağırlığını dengeler, Bu sayede kol yumuşak bir iniş ve kalkış yaparak kollu bariyerin mekanizmasına zarar vermez.

Kol boyunun uzunluğuna göre bariyerler iki çeşittir. Bunlar: 4 metrelik Kollu Bariyer, 6 metrelik Kollu Bariyer Sistemidir. Bariyerin konulacağı alanın kısa olması durumunda Bariyer Kolu kesilerek uygun hale getirilir. Ancak Bariyer Sistemi'nin sağlıklı çalışabilmesi için kol bariyer kol uzunluğu 6 metreden fazla olamaz. Geçiş Kontrol alanı daha uzunsa karşılıklı çalışan senkronize bariyerlerle çözüm üretmek mümkündür.

Kollu Bariyer Sisteminde rüzgâr direncine karşı aerodinamik yuvarlak kol kullanılmıştır. Manuel kullanımlarda bariyer kol ağırlığı 100 gr'dır. Bariyerler alüminyum gövde ile dış etkenlerden etkilenmeyen bir yapıya sahiptir. Yağmur, Kar ve aşırı güneş ışığından olumsuz yönde etkilenmez, çürüme ve paslanmaya karşı korunmuştur. Kumandalı Bariyerlerimiz otomatik kapama sistemiyle de zaman ayarlı olarak kapanmaktadır. Emniyet fotoseli araç ve insan güvenliği için kollu bariyer sisteminin önem verilen özelliğidir. Bariyerin üzerindeki fotoseller sayesinde araç geçişi tespit edilip araç geçene kadar bariyer kolunun indirilmesi önlenir. Böylece olası kazalar önlenmiş olur. Hızlı açılma ve kapanma özelliğine sahiptir, böylece zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Aerodinamik kol yapısı sayesinde rüzgâra dirençlidir. Mikroişlemcili kontrol paneline sahiptir. -25° / +70 ° sıcaklık aralığında çalışabilmesi ve farklı renk seçenekleri ile de her türlü yapıya uygun şekilde tasarlanmıştır.

AKLINIZA TAKILAN BİR SORU MU VAR? HEMEN ARAYIN