Hiç kuşkusuz bahçe kapıları evimiz adına kullandığımız ilk güvenlik yöntemlerinden biri. Ev, apartman ya da site bahçesinin dışında kalan bölümden gelebilecek herhangi bir tehlikeyi engellemek adına, bahçe kapıları vazgeçilmezimizdir.  Bahçe kapıları hem karşılama hem koruma görevi görürken, mimari tasarımı ile de koruduğunuz evin vizyonu hakkında fikir verir. Bahçe Kapıları Yanakayar Bahçe Kapısı ve 90 derece açılır bahçe kapısı olarak iki grupta incelenebilir.

Yanakayar Bahçe Kapısı Otomasyonu

Yanakayar kapılarda genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanat mevcuttur. Bu tip girişlerde, açma kapama sürecinde kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluğa ihtiyaç vardır. Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler, ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar.

Opsiyonel olarak tercih edilebilen güç kaynaklı modeller ile enerji kesintilerinde de çalışma imkânı sağlamaktadır. Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkânı sağlamaktadır. Fotosel sistemi ile araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlar. Bu sistemler, kapama sürecinde maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır, engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.

Yanakayar Bahçe Kapıları Farklı uzunluk ve ağırlığa sahip kapılarda kullanım imkânı sağlamaktadır.  İdeal sistem seçilmek istendiğinde ağırlık ve kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır. Kolay montaj imkânı, ergonomik ve estetik yapısı sayesinde tüm yana kayar kapılarda kullanılabilir bir sistemdir. Yana kayar bahçe kapısı otomasyonu emniyetli, elektromekanik bir sistemdir. Kişisel ve endüstriyel kullanım için tasarlanıp dizayn edilmiştir.

Yana kayar bahçe kapıları, siteniz, apartmanınız veya iş yerinize giriş çıkış yaparken soğuk, sıcak, yağmur, kar gibi hava şartlarının doğurduğu olumsuz koşullardan etkilenmeden, aracınızın içinden çıkmadan güvenle giriş- çıkış işlemini gerçekleştirmenizi sağlar.  Bu sistem size konfor ve güveni birlikte sunduğu için giriş çıkışın çok yaşandığı bu tarz yerlerde en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir. Güvenli, pratik ve konforlu kullanımı ile yana kayar kapı sistemleri Müstakil konutların bahçe girişlerine, apartman veya site türü binaların otopark girişlerine, fabrika veya işletme gibi tesislerin girişlerinde en çok tercih edilen sistem olmakla beraber. Emniyet açısından sunduğu kolaylıkla da ilk sırada yer almaktadır..

90 Derece Açılır Bahçe Kapısı

Standart oda kapılarından, 90 derece bina giriş kapılarına kadar geniş bir uygulama alanına sahip 90 derece açılır kapı otomasyonları, en spesifik Avrupa normlarını karşılayan çeşitli testlere tabi tutulmuş, en yüksek kalitede malzemelerle üretilmiş yüksek performans ve konfor vaat eden bir üründür. Mevcut 90 derece açılır kapılara motor sistemi montajı yapılarak kontrol imkânı sağlanır. Kolay montaj imkânı sayesinde tüm kapılara uygulanabilir.  Son derece sessiz çalışan elektromekanik otomasyon ünitesi, aynı zamanda kompakt yapısı ve paslanmaz çelik gövdeli şık tasarımıyla uygulamada kolaylık sağlamaktadır. Mevcut kapılarda her türlü duruma uygun aparatlarla montajı mümkün kılan sistem, motor ünitesi ve kanat arasındaki bağlantıyı sağlayan kollarda (itme, çekme veya paralel çekme kolu vb.) oldukça zengin bir yelpaze sunmaktadır.

Zengin aksesuar seçenekleriyle otomasyonun montajını uygun olan her yere, kanadın açılma yönünde veya tersinde kalan kiriş, duvar veya kasa üzerine gerçekleştirmek mümkün olmakta. Kapı kanadının üzerinde duvar, kiriş veya yeterli yükseklikte bir kasa olmaması halinde, otomasyon sistemini kanatla birlikte hareket edecek şekilde kanadın üzerine uygulamak dahi kolaylıkla mümkün olabilmektedir. 90 derece açılır kapılar en basit anlatım diliyle; Kapı kanadını hareketlendirmek için, üst kısma konulan operatör, hareketlendirme kolu ve geçişleri otomatik olarak yönlendirecek sensörlü sistemden oluşmaktadır.

90 derece açılır kapı otomasyonları farklı kapı genişlik ve ağırlığında uygulanabilme özelliğine sahiptir. İdeal bir otomasyon sistemi seçilirken kapının boyutu, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan malzemenin özellikleri gibi ölçütler dikkate alınır. Sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinden dönüş yaparak çalışan bu sistemde kapılar genellikle içe doğru açılır bu sebeple iç cephelerde kapının dönüş yapabileceği uygun bir alanın bulunması gerekmektedir.

90 Derece Açılır Bahçe Kapısı sistemleri binanızın her bölümünde yer alan kapıları en yüksek performansla kullanabilmeniz için her duruma uygun otomasyon sistemleri tasarlamıştır. Dış mekân kapıları, iç mekân kapılarından farklı olarak rüzgâr gücüne direnme gereksinimi duyarlar. Bu nedenle iç ve dış mekân kapıları arasında mekanik olarak belirgin farklılıklar vardır.  90 Derece Açılır Bahçe Kapıları tek kanatlı kapılarda kullanılabildiği gibi çift kanatlı dairesel kapılarda da iki motor ünitesinin birbirine senkronize edilmesi yoluyla kullanılabilmektedir. Ayrıca yine dairesel açılır kanat tipi kapılarda yangına dayanıklılık ve duman sızdırmazlık özelliği olması durumları için özel olarak geliştirilmiştir. Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkânı sağlamaktadır. 90 derece açılır kapı sistemleri bahçe ve binanızın her bölümünde yer alan kapıları en yüksek performansla kullanabilmeniz için her duruma uygun otomasyon sistemi ile tasarlanmıştır. 

AKLINIZA TAKILAN BİR SORU MU VAR? HEMEN ARAYIN