Otomatik kepenk sistemleri iş merkezlerinde, mağaza girişlerinde, fabrikalarda, bina girişlerinde kullanılan sarmal sistemdir.Kuyumcu, elektronik eşya, eczane, banka vb. iş yerlerinde kötü zihniyetli kişileri caydırmak ve güvenliği üst düzeyde tutmak için tercih edilen ve önerilen sistemlerdir.. Güvenlik önlemlerinin en başında otomatik kepenk sistemleri gelmektedir. Alüminyum poliüretan dolgulu, çelik poliüretan dolgulu ve galvaniz sac paletlerden imal edilmektedir.

Özellikle iş yerinizin güvenliği için kullanabileceğiniz en estetik otomatik kapı çözümüdür. Darbe ve yanıcı maddelere karşı en dayanıklı çözümü sunan Otomatik Kepenk sistemleri bilhassa hırsızlık karşısında alınabilecek en öneli önlemlerin başında gelmektedir. Günümüz modern mimarisinde ve konutlarda, hem işlevsellik hem de estetik açısından Otomatik kepenk uygulamaları önem kazanmaktadır. Çağdaş tasarımı sayesinde güvenliğin yanı sıra estetiği de ön planda tutmaktadır. Birçok renk seçeneği sayesinde uygulanacağı mekanlara kolayca uyumluluk sağlayacaktır. Modern görüntüsü, üstün güvenliği ve estetik duruşuyla mağazanızın değerini artırır, işyerinizin prestij ve saygınlığına katma değer sağlayabilir. Ayrıca mikro delikli (transparan) modeli sayesinde istenilirse içerisinin tamamı veya sadece bir kısmının görünmesini sağlayacaktır. Darbe ve patlayıcı maddelere karşı dayanıklıdır. Mikro delikleri sayesinde vitrin görüntüsünün ön planda olduğu yerlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Sarmal kepenk sistemleri uzaktan kumandalı ve butonlu olarak isteğe duyarlı olarak kontrol edilebilir. Motor ve kumandalar geliştirmeden üretime kadar bileşenleri tek tek elden geçirilerek birbiriyle tam uyum sağlamaktadır. Kolay montajı ve kullanım rahatlığı ile tüketicilerimizin güven ve konforu hedeflenmektedir. Kullanıcının isteğine göre Opsiyonel olarak sarmal kepenk sistemlerine fotosel bağlantısı da yapılabilmektedir. Sızdırmazlık contası, fitiller ve lamel içerisindeki poliüretan dolgu sayesinde ısı ve ses yalıtımını en yüksek seviyede sağlar.

Kepenk sistemlerinde tüp motor, zincir aktarmalı endüstriyel motor ve merkezi motor sistemleri kullanılır. Motor türleri sarmal kepenk sistemlerinin toplam lamel ağırlığına göre belirlenir. Kullanılan özel malzeme sayesinde Rüzgar emniyeti sağlanmakta ve çevre faktörlerinden maksimum koruma hedeflenmektedir. Ölçü ve ağırlığa göre Motor Otomasyon sistemleri ile desteklenebilen Otomatik Kepenk Sistemleri isteğe bağlı olarak Uzaktan Kumanda - Anahtarlı Şalterli Ve Buton Kontrollü Sistemle Çalışır.

Motor otomasyon sistemi ile desteklenmiş kepenk sistemleri aynı zamanda manuel olarak çalışma imkânı da sağlar. İş yerinizde yahut konutunuzda yaşanılabilecek her türlü enerji sıkıntısı, elektrik kesintisinde motorlu sistemi el ile çalıştırmanız mümkündür. Bu özelliği sayesinde ürünü kullananlara sağladığı kolaylık, Otomatik Kepenk Sistemlerini tercih etmek için geçerli nedenlerden biridir. 

Otomatik Kepenk Sistemleri günlük kullanıma uygun kapılardır. Sarmal kapı ve kepenk sistemleri kapının üzerinde çok az yer kaplar, yanlarda ve üst kısımlarda alan kaybına neden olmadığı için her türlü özel durumlarda, en üst standartlarda üretilerek tüketiciye sunulmaktadır.

AKLINIZA TAKILAN BİR SORU MU VAR? HEMEN ARAYIN