Her türlü projeye mükemmel bir uyum sağlayan Otomatik Panjur Sistemleri, bina dış yüzeyine taşmayan panjur kutusuyla cephe bütünlüğünü bozmayan tasarımı, doğal ahşap desenli laminasyon kaplama seçenekleri, estetik görünümleri ve işlevsellikleri ile mimari ve dekoratif beklentilerinize uygun çözümler sunar. Alüminyum panjur sistemleri eskiden olduğu gibi klasik tarzda manuel ve mekanik çevirmeli olduğu gibi uzun zamandan bu yana motorlu olarak da uygulanmaktadır. Kullanılan motor sistemi sayesinde panjurlarınızı daha konforlu kullanabilirsiniz.

Motorlu panjurlar isteğe bağlı olarak merkezi kontrol ünitesi, rüzgâr, yağmur ve güneş sensörü ve U25 timer anahtar gibi ünitelerin entegrasyonu sayesinde her türlü otomasyona imkân sağlar. Motorlu panjurlarınızı her türlü buton, uzaktan kumanda, anahtarlı şalter, merkezi ya da grup kontrol üniteleri ile çalıştırabilirsiniz. Motorlu panjur sistemlerinde pencere yüksekliğine bağlı olarak panjurun oluşturduğu rulo, farklı ebatlardaki orijinal alüminyum kutuya sarılabildiği gibi, PVC mono blok kutu veya mimari detaya gizlenmesiyle de uygulanabilmektedir.

İçindeki poliüretan köpük sayesinde önemli ölçüde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Alüminyum panjur dışarının gürültüsünü 10 desibele kadar önler. Uygulandığı mekânda güneş ışınları, yağmur, kar, rüzgar gibi iklim şartlarına, ihtiva ettiği poliüretan sayesinde %70’e varan ses ve ısı izolasyonu desteği sağlar. Yaz aylarında panjurlarınızı kapalı veya yarı açık konuma getirerek yakıcı güneşin etkisini azaltarak serin ve rahat ortamlar oluşturmak elinizdedir. Otomatik Panjur Sistemi yazın yoğun güneş ışınlarını(UV) kontrol altına almanızı sağlar, iç mekânlarda bulunan Mobilyalarınız, halılarınız, döşemeleriniz, perdeleriniz gibi eşyalarınızı güneş ışınlarından zarar görmesini önler. Güneş ışınlarından doğan sıcaklığın içe girmesini önleyerek klimalarınızın daha randımanlı ve az çalışmasını sebep olarak enerji tasarrufu sağlar.  Otomatik panjur sistemleri, paslanmaz, renk solması kesinlikle olmaz, kiri tozu barındırmaz, çok uzun yıllar rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her türlü yapıya uyum sağlar ve estetik bir görünüm kazandırır.

Motorlu panjurlarda opsiyonel olarak Askı kilit (motora bağlı gizli kilit sistemi ) uygulanabilir ve bu kilit sayesinde normalde güvenli ve açılmaz motorlu panjurlarınız ekstra güvenlik kazanır.  Sağladığı güvenlik ve caydırıcılık, ev ve iş yeri sahipleri için önemli bir tercih sebebidir.  Ayrı renk seçenekleri sayesinde uygulandığı her mekâna modern ve estetik bir uyum sağlar.

Otomatik Panjur Sistemlerinde Isı, ses ve toz izolasyonu için fitil, profil ve kanal sistemleri bulunur. Her tür mimari yapıya uygulanabilme özelliğiyle konut ve iş yerlerinin vazgeçilmezidir. Geniş cepheli camlara tek parça uygulama yöntemi ile kolaylık sağlar. Değişik renk ve model seçenekleri sayesinde uygulanan mekânlarda estetik bir görüntü sunar. Merkezi sistemle veya tek tek açma kapama özelliği ile pratiktir. Otomatik olarak gece kapama, gündüz açma sistemi kullanımı pratik hale getirir. Elektrik kesilmesi durumunda manuel açma kapama ile enerji kesintilerinde oluşabilecek sıkıntıyı ortadan kaldırır. Tüm kontrol ve emniyet sistemleri ile uygulanabilme özelliği sayesinde mükemmel kullanım kolaylığı sağlar.

AKLINIZA TAKILAN BİR SORU MU VAR? HEMEN ARAYIN